Serwis o modnej biżuterii

Biżuteria damska na ślub

Dobór biżuterii ślubnej jest często ciężkim orzechem do zgryzienia dla przyszłych panien młodych. Przede wszystkim biżuterię trzeba odpowiednio skomponować z sukienką i nie przesadzić. Poniżej znajdziesz kilka przydatnych rad, które pomogą w podjęciu właściwej decyzji

Jak dobrać biżuterię do sukienki?

Sukienki ślubne mają różne fasony i wzory, co wpływa na dobór ozdób. W przypadku bardzo bogato zdobionej sukienki, należy ograniczyć się z biżuterią i odwrotnie, jeżeli sukienka jest skromna, można do niej dodać silny akcent w postaci dużego kryształu na szyi. Ważny jest również dekolt. Przy głębokich dekoltach pięknie wygląda długi naszyjnik, znikający między piersiami. Sukienki posiadające zabudowaną klatkę piersiową można ozdobić drobnym łańcuszkiem lub sznurem pereł.

Rynek mody ślubnej, na którym biżuteria damska stanowi jeden z głównych elementów, daje w dzisiejszych czasach taki wybór, że niekiedy ozdoby mogą być wykonane specjalnie do konkretnego modelu sukienki.

Postaw na klasykę!

Biżuteria ślubna nie powinna być zbyt krzykliwa. Zdecydowanie najlepiej postawić na szlachetne kruszce i delikatne białe cyrkonie lub perły. Trzeba pamiętać o tym, że biżuteria ma stanowić jedynie tło i dopełnienie dla pięknej sukni ślubnej. Świetnie sprawdzą się drobne łańcuszki, kolczyki wkrętki, które nie będą plątać się we włosy oraz cienkie bransoletki. W ostatnim czasie modne są również ozdoby biżuteryjne wpinane we włosy. Dodają one fryzurze szyku, nie konkurując przy tym o uwagę z suknią ślubną.