Serwis o modnej biżuterii

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Zarówno wybór, jak i kupno pierścionka zaręczynowego to wyzwanie niezwykle trudne dla mężczyzny. Warto więc zwrócić uwagę na niektóre wskazówki, które znacząco ułatwią to zadanie.

Po pierwsze – budżet

Kupując pierścionek zaręczynowy, można spotkać się z bardzo rozległym przedziałem cenowym, dlatego też warto wcześniej przygotować się na to i określić swój budżet. Można na przykład zaplanować wydatek rzędu kilkuset złotych, bądź nawet kilku tysięcy. Niektóre pierścionki bowiem kosztują nawet dziesięć tysięcy złotych.

Po drugie – kamień

Kolejną, równie ważną kwestią jest to, jaki kamień będzie zdobił środek pierścionka zaręczynowego. Najbardziej pożądanym jest oczywiście diament, jednak nie każda kobieta oczywiście o nim marzy. Ważne, aby rzeczony kamień był odporny na zarysowania, a także matowienie. Warto zwróci uwagę na między innymi szmaragd, szafir, rubin i tym podobne. Są one równie piękne, jak diament i z całą pewnością zachwycą wybrankę.

Po trzecie – złoto

Jeszcze do niedawna, złote pierścionki zaręczynowe były dostępne w głównej mierze w klasycznym kolorze żółtym. Dzisiaj jednak coraz więcej kobiet woli od niego białe złoto. Warto więc wcześniej sprawdzić, jaki gust ma wybranka oraz czy woli innowację, czy też też klasycyzm. Co ciekawe, istnieje również możliwość wybrania pierścionków dwukolorowych, które łączą w sobie odcień złota, a także srebra. Są one niezwykle oryginalne.

Oferta sprzedażowa pierścionków zaręczynowych dostępna w sklepie Marko