Serwis o modnej biżuterii

Pierścionek z różowego złota a język symboli

Obowiązujące trendy zmieniają się również, jeśli chodzi o precjoza. Jubilerzy na pierścionek różowe złoto wybierają coraz chętniej. Warto wiedzieć, co ono symbolizuje oraz jakie znaczenie mają poszczególne kamienie szlachetne.

Co oznacza złoto w odcieniu różowym?

Charakterystyczna barwa stopu złota z miedzią jest wyjątkowo zmysłowa i kobieca. Kojarzy się z lekkością, wyrafinowanym gustem, elegancją, dobrym smakiem, emocjonalnością, a w szczególności z miłością. Dlatego wytworzony z różowego złota pierścionek doskonale sprawdzi się jako prezent dla ukochanej. Na zaręczyny, rocznicę ślubu lub po prostu jako wyraz uwielbienia.

Diabeł tkwi w szczegółach, czyli wymowa biżuterii

Pierścionek z różowego złota posiada najczęściej tzw. oczko. Umieszcza się w nim dla ozdoby kamień szlachetny. Warto wiedzieć, co wyrażają poszczególne minerały. W ten sposób można przekazać obdarowywanej osobie, szczególnie wybrance serca, subtelny komunikat.

  • Rubin jest uważany za talizman. To symbol krwi, serca i życia, ze względu na swój charakterystyczny kolor. Reprezentuje miłość, głównie tę ognistą, namiętną i zmysłową.
  • Ametyst ma odpowiadać czystości duchowej, harmonii myśli, a nawet chronić przed depresją.
  • Szafir uosabia małżeńskie szczęście, miłość oraz prawdę. Dlatego występuje na pierścionkach zaręczynowych z różowego złota tak często jak brylant.
  • Diament to miłość i wierność, które trwają wiecznie, a także mądrość i dojrzałość.