Serwis o modnej biżuterii

Pierścionek zaręczynowy z czarnym diamentem roli głównej

Czarne kamienie to ostatnio niezwykle modny trend w biżuterii zaręczynowej. Oczywiście jego najbardziej elegancką wersją jest pierścionek zaręczynowy z czarnym diamentem. Ten niezwykle oryginalny kamień przyciąga wzrok i elektryzuje. Jest nie tylko efektowny, wytwory, ale też kojarzy się z niezwykle silnym charakterem. Pasuje więc do kobiet wyjątkowych.

Pierścionek z czarnym diamentem w roli głównej

Czarny brylant już od kilku lat gościu w kolekcji biżuterii zaręczynowej, a niemały wpływ na to miał jego „udział” w filmie „Seks w wielkim mieście 2”. Wówczas to Mr. Big (Chris Noth) podarował Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker) pierścionek zaręczynowy z czarnym diamentem w towarzystwie 80 małych brylancików. Oczywiście pierścionek zaręczynowy w takiej wersji kosztuje fortunę. Spokojnie, w sklepach jubilerskich dostaniemy niezwykle efektowne pierścionki z czarnymi diamentami za naprawdę przyzwoite pieniądze. Niektóre z modeli kosztują nawet poniżej 1000 zł.

Pierścionek z czarnym brylantem i jego szczególne znaczenie

Czarny diament jest nie tylko oryginalnym pomysłem, ale to tego posiada wiele ciekawych cech. Otóż, pomimo tego, że jest prawdziwym diamentem to jednak wykazuje zupełnie inne cechy. Po pierwsze, nie błyszczy się i nie mieni w słońcu. Co więcej, nie odbija też promieni słonecznych a je pochłania. Od tradycyjnego diamentu odróżnia go też polikrystaliczna budowa.

Czarne diament są rzadkością w przyrodzie, dlatego są tak niezwykle cenne i pożądane. Chociażby z tego też względu pierścionek zaręczynowy z czarnymi diamentem od jubilera ERGOLD nabiera szczególnego znaczenia.