Serwis o modnej biżuterii

Subtelna nowoczesność – czyli o zegarku cluse

Piękny zegarek jest dodatkiem, z którego zadowolony będzie każdy. Można powiedzieć o nim, że jest biżuterią, jednak z pewnością jest on również kosztownością funkcyjną. Dzięki temu łączy świetny wygląd, który podkreśli niejedną stylizację, z praktyką – z jego pomocą zawsze wiemy, która jest godzina i nie musimy co chwilę wyciągać telefonu albo pytać o czas osób dookoła nas.

Nowoczesne, a delikatne

Obecnie wytwarza się wiele typów zegarków, jednak jeśli chodzi o te dla kobiet, jeden trend jest z pewnością wiodący. To nie są już czasy, kiedy damski czasomierz był malutki niczym subtelna bransoletka! Dzisiaj musi on być widoczny – i tarcza coraz bardziej rośnie. Jest to niezwykle praktyczne – godzinę widzimy już z daleka – ale także wygląda genialnie, nawet z daleka dopełniając charakter stroju. Nie znaczy to jednak wcale, że chronometr tego typu nie jest delikatny! Za przykład posłużyć może chociażby zegarek cluse. Tarcze, którymi cechują się podobne modele są duże, jednak najczęściej bardzo lekkie i błyszczące, zdecydowanie kobiece. Paski również przystają do tego stylu – robione są z lśniącej, pozłacanej albo posrebrzanej bransolety. Znajdziemy jednak też klasyczne, skórzane czy materiałowe, najczęściej w pastelowych barwach i odcieniach. Na tarczach zegarków cluse rzadko kiedy znajdziemy liczby, najczęściej są one minimalistyczne, jednak niekiedy na tle bieli lub czerni zauważymy wzór imitujący luksusowy marmur.

Jak widzimy damski zegarek może być zarówno delikatny, kobiecy, jak i modny i po prostu duży. Warto postawić na nowoczesności!