Serwis o modnej biżuterii

Ukryte znaczenie kamieni szlachetnych

Kamienie szlachetne urzekają pięknymi barwami, czystością, wyszukanym szlifem. W oprawie równie szlachetnego metalu to prawdziwe arcydzieło i przedmiot pożądania kobiet. Srebrne i złote pierścionki z rubinem, diamentem czy szafirem, zdobione bransoletki czy wisiorki to zawsze trafiony prezent.

Niezniszczalny diament to najcenniejszy z kamieni szlachetnych, który powstaje z węgla poddawanego wysokiemu ciśnieniu i temperaturze w głębi ziemi. Charakteryzuje się niezwykłą twardością, którą może pokonać tylko inny diament.

Ze względu na tę trwałość i wytrzymałość diament jest najczęściej wybierany w biżuterii zaręczynowej i ślubnej- symbolizuje trwałość związku zawartego między zakochanymi i stoi na straży wierności.

Diamenty szlifuje się najczęściej szlifem okrągłym w tzw. brylant.

Syntetyczna imitacja diamentu to cyrkonia.

 

Szmaragd symbolizuje witalność, siłę i szczęście. Jego zielony kolor znany jest z właściwości relaksujących i uspokajających- wpływa kojąco na stan umysłu.

Rubin przez swą czerwoną barwę kojarzy się z żywiołem ognia

i symbolizuje odwagę i miłości. W czasach królów rubin był ważnym elementem insygniów koronacyjnych.

Niebiański kamień o niebieskiej barwie to szafir. Od zawsze symbolizował nieśmiertelność, czystość i mądrość. W starożytnym Egipcie oraz Rzymie szafir był symbolem sprawiedliwości i prawdy.

Topaz ożywia umysł, polecany jest tym szukającym skupienia i koncentracji, a także daje siłę do pokonywaniu przeszkód i trudności.

 

Ametyst od wieków był ceniony za swoje piękno, jak i właściwości. Używano go do ochrony przed złymi myślami i nie szczerymi intencjami, a także, by łatwiej panować nad gniewem. Ma piękny kolor, który

w zależności od nasycenia może być lekko liliowy lub fioletowy.

 

Popularnym kamieniem jest również Tanzanit. Został odkryty w Tanzanii i od tego miejsca wzięła się jego nazwa. Początkowo brano go za szafir, jednak wkrótce zauważono różnice między nimi. Jest bardzo rzadkim kamieniem jubilerskim, rzadszym nawet niż diamenty. Jest symbolem dostojności i elegancji.

 

Cytryn warto podarować osobie, której brak pewności siebie, samoakceptacji i poczucia własnej wartości. Pomaga w skupieniu

i koncentracji. Jego żółta barwa przywodzi na myśl słońce i symbolizuje radość, optymizm i ciepło.