Serwis o modnej biżuterii

Złoty pierścionek z szafirem na zaręczyny

Symbolem zaręczyn jest ofiarowany pierścionek. Zazwyczaj jest on zdobiony kamieniem, który dodaje mu blasku i wdzięku. Najczęstszy wybór pada na diament. Warto jednak przeanalizować czy rzeczywiście jest to jedyny klejnot, który pasuje to tej symbolicznej biżuterii.

Ognisty rubin czy niebiański szafir?

pierścionki złote z szafiremMiłość kojarzy nam się z czerwienią, dlatego też rubin jest częstym wyborem wszystkich zakochanych. Rzeczywiście od lat kojarzy się go jako kamień miłości, a także wewnętrznego spokoju. Warto jednak wspomnieć o tym, że klejnotem dodającym siły w wytrwaniu w postanowieniach (w tym wierności) jest granatowy szafir. Właśnie z tego powodu pierścionek z szafirem będzie idealnie pasował do okazji złożenia obietnicy zaślubin.

Dla każdego coś innego

Pierścionki złote z szafirem od Marko pasują zarówno do kobiet ceniących sobie minimalizm, jak i tych, które wolą nieco bogatsze ozdoby. Kamień doskonale pasuje do diamentów. Posiadaczki pierścionków złotych z szafirem chętnie łączą je z innymi pierścionkami, między innymi minimalistycznymi obrączkami. Doskonale pasuje też do modnego obecnie prostego pierścionka na kłykieć.

Zaręczyny to wyjątkowa chwila, a pierścionek ma przypominać o złożonej obietnicy zachowania wierności narzeczonemu. Dlaczego zatem nie założyć na palec narzeczonej wyjątkowego pierścionka z szafirem, który będzie pomagał dochować wierności? W końcu każdy pierścionek zaręczynowy powinien być jedyny w swoim rodzaju.