Serwis o modnej biżuterii

Fenomen złotego łańcuszka

Biżuteria to niekwestionowana ozdoba stroju. Szczególnie upodobały ją sobie kobiety, kiedy to niektóre z nich nawet ją kolekcjonują. Niestety biżuteria tak samo łatwo może podkreślić strój i go upiększyć, jak i go zepsuć. Źle dobraną biżuterią możemy położyć każdą, nawet najlepszą stylizację. Przy wyborze odpowiedniej biżuterii liczy się wyczucie. Niezastąpiony minimalizm i oszczędność zawsze się sprawdza.

Od kilku sezonów niekwestionowanym biżuteryjnym faworytem i zarazem mush have- jest złoty łańcuszek. Pokochały go kobiety na całym świecie. Co jest w nim takiego zachwycającego? Dlaczego moda na noszenie złotych łańcuszków nie przemija pomimo tylu nowych rodzajów biżuterii i pomysłów na nią?

 

Złoty łańcuszek to element ponadczasowej biżuterii. Jest niezwykle stylowy i chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Pierwszy złoty łańcuszek zwykle otrzymujemy w prezencie. Zazwyczaj takim momentem jest komunia, później łańcuszek złoty towarzyszy nam przez całe życie. Częściej lub rzadziej wybieramy go do stylizacji. W większości biżuterię zaczynamy nosić intensywnie po osiągnięciu pewnego wieku, kiedy to poznamy jej znaczenie. To właśnie wtedy doceniamy jej wagę, wtedy też często na stałe wiążemy się z ulubionym złotym łańcuszkiem. Łańcuszek to taki element biżuterii, który zwykle w swojej szkatułce ma każda kobieta (często też i mężczyźni). Jedni noszą go na co dzień, inni na wielkie wyjścia, bez względu jednak na to, jest jedną z najczęściej wybieranych ozdób.