Serwis o modnej biżuterii

Gdy nadejdzie ta chwila – pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem

Zaręczyny to niezmiernie ważny, ale też stresujący moment w życiu człowieka. Jak zatem dobrze przygotować się do tej chwili?

Wybór pierścionka
Teoretycznie prosty – wybieramy np. ładny pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem i już. No ale przy kasie sprzedawca zapyta o rozmiar – który w tym przypadku ma ogromne znaczenie. Oczywiście, jak prawie każdy inny pierścionek lub obrączkę również ten zaręczynowy będzie można pomniejszyć (lub powiększyć), jeśli jednak po tym najważniejszym, pierwszym wręczeniu okaże się, że spada on z palca – lub co gorsza, nie chce się na tym palcu zmieścić, to radość chwili może być zmącona. Jak zatem zdobyć informację o właściwym rozmiarze bez uprzedzania wybranki o swoich planach?

Na szczęście jest wiele sposobów. Jeśli zdarza się naszej wybrance zostawiać w domu część swojej biżuterii i wiemy, że nie jest ona ani za mała, ani za duża, to skorzystajmy z tego. Pożyczmy na chwilę ten pierścionek i z nim wybierzmy się do jubilera, gdzie zostanie dokładnie zmierzony. Dzięki temu szybko poznamy brakującą nam do zrealizowania transakcji liczbę – pamiętajmy tylko, żeby odłożyć pożyczony wcześniej pierścionek.

Wybór właściwej chwili
Równie ważny, jak wybór pierścionka zaręczynowego ze szmaragdem jest wybór chwili, w jakiej go wręczymy. Przecież to wybranka będzie się musiała wkrótce zmagać z pytaniami koleżanek i rodziny „gdzie i jak Ci się oświadczył”. Postarajmy się więc, aby nie musiała się wstydzić swojej opowieści.