Serwis o modnej biżuterii

Kolczyki sztyfty a kształt twarzy – komu będą one pasować?

Panie z pewnością nie raz przekonały się już o tym, jak ogromny wpływ na proporcje twarzy. Właśnie dlatego w sklepie jubilerskim możemy znaleźć cały szereg ozdób do uszu, które cechują się różnymi formami i kształtami. Jednak wiele kobiet upodobało sobie kolczyki sztyfty. Wobec tego, do jakiego kształtu twarzy będą one najlepiej pasować?

Kolczyki sztyfty a kształt twarzy

kolczyki na sztyft skrzydła

Kolczyki sztyfty z całą pewnością są wdzięcznym rodzajem biżuterii. Zwykle cechują się one niewielkimi rozmiarami, a sam sztyft do kolczyków jest sprytnie schowany i nie przyciąga uwagi. Jednak do jakiego kształtu twarzy mogą dopasować się te delikatne ozdoby uszu? Otóż z pewnością mogą je nosić bez większych obaw posiadaczki twarzy owalnej. Jest to najbardziej proporcjonalny kształt twarzy, więc dopasuje się do niego każdy rodzaj kolczyków. Kolczyki sztyfty sprawdzą się również u pań o pociągłych rysach twarzy, gdyż zwrócą większą uwagę na linię uszu, a tym samym nieco poszerzą środkową część twarzy i wyrównają jej proporcje.

Kolczyki sztyfty nie muszą być nudne?

Choć sam sztyft do kolczyków jest sprytnie schowany, to jednak ich korpus wcale nie musi być nudny i bez wyrazu. Panie o twarzy podłużnej powinny stawiać właśnie na nieco bardziej wyraziste ozdoby do uszu, by jeszcze skuteczniej przyciągały one spojrzenia i skupiały uwagę na środkowej części twarzy. Świetnie sprawdzą się kolczyki sztyfty o wyrazistym kształcie, a także w zdecydowanym i mocnym kolorze. Z pewnością będą się one również świetnie prezentować.