Serwis o modnej biżuterii

Kwarc różowy – zastosowanie i właściwości

Kwarc różowy staje się z roku na rok coraz bardziej popularny. Zalicza się go do kolekcji kamieni naturalnych. Potocznie określa się go jako kamień miłości. gdyż emituje on silne wibracje, które mają związek z bezwarunkową miłością do otoczenia, a także do samego siebie. Osoby chcące odnaleźć prawdziwą miłość powinny się więc w nie wyposażyć. Dodatkowo mając styczność z kwarcem różowym na pewno uwierzysz w swoje możliwości. 

Różowy kwarc – krótka historia 

Kwarc różowy to naprawdę przepiękny, ciekawy materiał, który możemy spotkać również w środowisku naturalnym. Kamień ten swoje początki miał w czasach prehistorycznych kiedy to głównie korzystali z niego Asyryjczycy. Następnie dowiedzieli się o nim także Rzymianie oraz Grecy. Fakt ten nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem, gdyż wibracje oraz fantastyczny przepiękny wygląd to aspekty, które sprawiają, iż z owego kamienia korzysta się do dnia dzisiejszego. Kwarc różowy w chemii znany jest jako tlenek krzemu z wzorem SiO2. Natomiast jego nazwa pochodzi od słowa “kwardy” co oznacza tłumacząc na nasz język “twardy”. Dodatkowo nazwa ta była również stosowana przez górników, którzy w ten sposób nawiązywali do charakterystycznego dźwięku wydawanego przez owy kamień podczas jego wydobywania. 

Jak wygląda różowy kwarc?

Kwarc różowy głównie składa się z dwutlenku krzemu. Jego twardość określa się za pomocą skali Mohsa i wynosi ona 7 co oznacza, iż jest to dość twardy minerał. Jak już można wywnioskować po samej nazwie to występuje on w odcieniach koloru różowego. Spotkać go możemy jednak w odcieniu jasnoróżowym. Kolor takiego materiału jest jednak uzależniony od zawartych w nim pierwiastków. Czasem w strukturze różowego kwarcu znajdziemy złociste wrostki.  

kwarc różowy

Właściwości kwarcu różowego

Kwarc różowy ma pewne właściwości. Ze względu na silne wibracje uznaje się go za tak zwany wzmacniacz energetyczny. Pobudza radość i szczęście pomagając w pokonaniu kompleksów przez co jesteśmy w stanie osiągnąć wewnętrzny spokój kochając siebie. Powinni go więc mieć przy sobie osoby, które mają problem z samoakceptacją i otwartością do innych.