Serwis o modnej biżuterii

Podwójny naszyjnik – jak go nosić?

Nie da się ukryć, że naszyjniki warstwowe zyskują sobie coraz to większą popularność. Panie chętnie decydują się na dość unikalny i nietuzinkowy dodatek, który jednak zawsze świetnie się prezentuje. Podwójny naszyjnik to rozwiązanie, które sprawdzi się podczas każdej okazji. Jednak jak go nosić?

Podwójny naszyjnik – do jakiego dekoltu go zakładać?

Podwójny naszyjnik to dość specyficzna ozdoba biżuteryjna. Składa się on – jak sama nazwa wskazuje – z dwóch, warstwowo układających się łańcuszków, często ozdobionych dodatkowymi zawieszkami lub koralikami. Najlepszym rozwiązanie jest więc to, by podwójny naszyjnik został odpowiednio wyeksponowany. Z uwagi na to, najlepiej sprawdzą się one z:

  • dekoltem w serek – czyli w kształcie litery „V”;
  • dekoltem caro – czyli tzw. kwadratowym;
  • dekoltem serce;
  • dekoltem okrągłym.

W wyżej wymienionych przypadkach, podwójny naszyjnik (https://www.vezzi.pl/naszyjniki-podwojne) będzie swobodnie opadał na skórę i będzie on doskonale widoczny. 

podwójny naszyjnik

Podwójny naszyjnik a dekolty zabudowane

Zabudowane dekolty nieco utrudniają noszenie warstwowej biżuterii. Może się zdarzyć, że podwójny naszyjnik założony na golf po prostu zostanie zdominowany przez kolor materiału i stanie się niewidoczny. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku dekoltu w łódkę. Jednak nie wyklucza to faktu, że podwójny naszyjnik może być łączony z zabyudowanym dekoltem. Wystarczy jedynie postawić na modele bardziej wyraziste oraz dłuższe, by je wyróżnić.