Serwis o modnej biżuterii

Torebki damskie, które należy mieć w swojej szafie

Torebki damskie są nieodłącznym elementem garderoby każdej kobiety. Warto mieć w swojej szafie co najmniej kilka modeli, które będą pasować do różnych okazji.

Damskie torebki – jak wybrać dobrze?

Podczas zakupu damskiej torebki pod uwagę należy wziąć elementy estetyczne i praktyczne zarazem. Znaczenie ma jej pojemność, liczba kieszonek i przegródek. W pracy lepszym rozwiązaniem jest torebka z kilkoma kieszeniami, które ułatwią lokalizowanie rzeczy. Oprócz tego warto stawiać na solidne materiały i wytrzymałe paski. W końcu damska torebka niekiedy pomieścić musi naprawdę sporo przedmiotów. Panie, które lubią mieć wolne ręce powinny zdecydować się na model z przedłużanym paskiem.

Na jaki materiał postawić?

Spore znaczenie ma także materiał, z którego torebka została wykonana. To on w dużej mierze decyduje o jej jakości. Najtrwalsze modele produkowane są ze skóry naturalnej i wyposażone w poszewkę  z nylonu. Oprócz tego warto sprawdzić jak mocne są szwy czy zamek błyskawiczny. Niestety modele wykonane ze skóry sztucznej rzadko są wytrzymałe. Dla wielu osób ogromne znaczenie ma kolorystyka. Najbardziej uniwersalna jest czerń, która pasuje do wielu okazji i stylizacji. Jednak dzisiaj niemodne jest już połączenie torebki i butów w tym samym kolorze. Jest wręcz przeciwnie, jest to uznawane za przejaw złego gustu. W swojej szafie warto mieć kilka torebek damskich, w różnych wzorach i kolorach na różne okazje.