Serwis o modnej biżuterii

3 główne atuty biżuterii ze stali chirurgicznej

Stal chirurgiczna ze względu na swoją nazwę w pierwszej kolejności kojarzyć się może z salą operacyjną i zabiegami medycznymi, ale wbrew pozorom ten surowiec jest szeroko obecny również poza branżą medyczną. Powszechnie bowiem wykorzystuje się go do produkcji biżuterii cenionej za szereg właściwości użytkowych. Dlaczego warto po takie wyroby sięgnąć?

Dla osób ze skłonnościami do reakcji alergicznych

Do produkcji biżuterii stosuje się nie tylko metale szlachetne jak złoto czy srebro, ale nierzadko oferowane są wyroby z tworzyw nieszlachetnych, które mogą wywoływać reakcje alergiczne. Objawiają się one zaczerwienieniem, uczuciem swędzenia, wysypką czy opuchlizną w miejscu zetknięcia produktu ze skórą. Stal nierdzewna natomiast posiada właściwości hipoalergiczne, dlatego biżuteria ze stali chirurgicznej będzie bezpiecznym wyborem dla osób podatnych na uczulenia.

Biżuteria ze stali chirurgicznej synonimem trwałości

Stal jubilerska jest wytrzymała, niepodatna na zniszczenia. Jej powierzchnia opiera się zarysowaniom, również działanie wody temu surowcowi jest niestraszne, dzięki czemu na produktach wykonanych ze stali nierdzewnej nie doświadczy się oznak czernienia (pojawienia się ciemnego nalotu) ani rdzy. Bieg czasu oraz warunki zewnętrzne nie mają więc wpływu na wygląd kolczyków, pierścionków czy naszyjników ze stali chirurgicznej. W przeciwieństwie do wyrobów złotych i srebrnych nie wymagają zatem dokładnych zabiegów konserwacyjnych.

bransoletka ze stali chirurgicznej

Dobra jakość za niższą cenę

Innym atutem stali nierdzewnej jest możliwość formowania jej w dowolne kształty. Zaleta ta sprawia, że asortyment biżuterii ze stali chirurgicznej jest naprawdę szeroki i kusi rozmaitością fasonów oraz kolorów. Poszczególne modele przyciągają wzrok, ale jednocześnie nie odbijają się negatywnie na zawartości portfela. Surowiec jest bowiem tańszy niż wspomniane wcześniej metale szlachetne, ale mimo niższej ceny wyroby ze stali jubilerskiej potrafią służyć latami, niezmiennie prezentując się atrakcyjnie.