Serwis o modnej biżuterii

Broszki jako element biżuteryjny

Broszka to nietypowa ozdoba, która posiada charakterystyczną konstrukcję. Składa się z głównego elementu ozdobnego, bardzo często wysadzanego kamieniami i igły, która umieszczona jest od spodu. Oprócz igły, po przeciwnej stronie znajduje się mały haczyk lub element zwany „zajączkiem”, który jest lekko odginany. Zarówno jeden, jak i drugi służy do zaczepienia igły. Dzięki takiej konstrukcji możliwe jest zapięcie broszki do dowolnej części garderoby. 

Kiedy wynaleziono broszki?

Ta niecodzienna ozdoba miała swoje początki już w starożytnej Grecji i Rzymie. Broszki w czasach średniowiecza pełniły już nie tylko funkcję dekoracyjną, ale przede wszystkim użytkową. To dzięki nim możliwe było spięcie luźnych brzegów garderoby. W momencie, gdy wynaleziono guziki, ich funkcja z powrotem powróciła do dekoracyjnej. 

Czy broszki są modne?

Ostatnie lata pokazały, że broszki umiejscowiły się dość wysoko pod kątem tonu elegancji. W dzisiejszych czasach zdobią ważne osobistości ze świata zarówno polityki, dyplomacji, jak i świata biznesu. Broszki zdobią połacie damskich marynarek i eleganckich sukienek. Broszki wykonane ze szlachetnych materiałów, wysadzane drogocennymi kamieniami, stały się symbolem luksusu i elegancji. Są idealnym wykończeniem drogich kreacji i formalnych ubrań.

broszka
Kliknij w zdjęcie i przejdź do oferty

Komu pasują broszki?

Broszki utożsamiamy nie tylko z głowami państw i ważnymi osobistościami, ale także z dojrzałymi kobietami. Stare, florystyczne wzornictwo broszek kojarzone jest głównie z ozdobą zapinaną na sweterki starszych pań. Jednakże współczesna moda zupełnie odwróciła to postrzeganie. Nowoczesne i oryginalne wzornictwo broszek, materiały, z jakich są wytwarzane, spowodowały, że stały się one także popularne również wśród młodych. 

 Broszki, a współczesne wzornictwo

We współczesnym świecie, broszka to ważny element biżuteryjnej kolekcji. Pokazy mody sławnych projektantów przełamały wizerunek broszek i ich użycia.  Broszki wykonywane są obecnie z przeróżnych materiałów, w tym ze stali szlachetnej i noszone są już nie tylko do eleganckiego ubioru, ale także do zwykłych koszulek, rękawiczek, przy dekolcie, a także służą jako element dekoracyjny na pasku torebki.