Serwis o modnej biżuterii

Biżuteria z grawerem – sposób na unikalny prezent

Biżuterię zazwyczaj traktujemy jako ozdobę, która nie tylko upiększa konkretną kreację, ale też wyraża naszą indywidualność. Warto jednak pamiętać, że za pomocą dobrze dobranych wyrobów jubilerskich możemy podarować kochanej osobie grawerowaną pamiątkę, która będzie jedyna w swoim rodzaju.

Wyjątkowy charakter biżuterii

Spersonalizowany napis sprawia, że podarunek jest niepowtarzalny. Z tego właśnie powodu coraz więcej osób chce zakupić biżuterię z grawerem. Istnieje wiele możliwości nadania ozdobie wyjątkowego charakteru. Wszelkie wyroby ze złota, srebra, miedzi czy mosiądzu można ozdobić wyjątkowym napisem. Na smukłej szyi pięknie będzie się prezentować naszyjnik z grawerem o unikalnym kształcie. Napis zazwyczaj umieszcza się na płaskich elementach biżuterii, co sprawia, że jest dobrze widoczny. Warto pamiętać, że niewielkie wyroby jubilerskie nie pozwolą na umieszczenie długiego i wyraźnego wpisu. Podczas zakupu trzeba to mieć na uwadze.

wisiorek z grawerem

Jaką biżuterię można spersonalizować?

Wiele osób zastanawia się nad pytaniem, czy można zakupić łańcuszek z grawerem na rynku sprzedażowym. Okazuje się, że i ten produkt można spersonalizować. Oczywiście na samym łańcuszku nie da się umieścić napisu. Jednak można do niego dołączyć małą zawieszkę z odpowiednią dedykacją lub literą, która będzie odnosić się do imienia ukochanej osoby. Poza tym spersonalizować można następujące wyroby jubilerskie:

  • zawieszki
  • spinki do mankietów
  • bransoletki z blaszką
  • naszyjniki
  • wisiorki

Rodzaje grawerów

Do ekskluzywnej kreacji świetnie będzie pasować wisiorek z grawerem ze złota lub innego szlachetnego kruszcu. Najczęściej napis tworzy się za pomocą grawerunku ręcznego. Pozwala on spersonalizować produkt i nadać mu indywidualnego charakteru. Wyrób jubilerski sygnowany wyjątkowym symbolem, czułym wyznaniem lub datą, będzie świetnym upominkiem i pamiątką na lata. Napis można też umieścić za pomocą grawerunku specjalnego. Dzięki zastosowaniu odpowiednich maszyn da się wykonać nawet bardzo skomplikowane wzory i rysunki. Natomiast grawer ze zdjęcia umożliwia umieszczenie podobizny bliskiej osoby czy zwierzęcia na zakupionej biżuterii.