Serwis o modnej biżuterii

Przewodnik po koralikach do bransoletek i sposobach wykorzystania kamieni w tworzeniu biżuterii

Coraz popularniejsze staje się samodzielne tworzenie biżuterii. Podstawowym elementem wykorzystywanym przez rękodzielników i amatorów są kamienie do biżuterii i koraliki do bransoletek. Dowiedz się, więcej, jakie są ich rodzaje i jak dobrać odpowiedni materiał do swojego projektu. 

Rodzaje kamieni do biżuterii 

Na rynku dostępne są różnorodne kamienie do biżuterii:

  • najdroższe kamienie szlachetne, które wykorzystywane są głównie przez jubilerów,
  • kamienie naturalne, półszlachetne, takie jak agat, onyks, opal, turmalin itd., 
  • kamienie syntetyczne, wykonane z tworzywa sztucznego, kolorowe lub przezroczyste, np. cyrkonie. 

Kamienie te występują w różnych kolorach i kształtach – szlifach. 

Rodzaje koralików jubilerskich

Koraliki mogą być wykonane z różnych materiałów, oprócz tworzywa sztucznego wykorzystuje się metal, szkło, ceramikę, a nawet drewno. Mogą być również wykonane z połączenia dwóch lub więcej materiałów. Sklepy dzielą je zwykle ze względu na rozmiar, na koraliki do naszyjników, pierścionków i do bransoletek. 

Koraliki do bransoletek są dostępne w różnych kolorach i kształtach, aby zaspokoić każdy gust i preferencje. Ostatnio popularność zdobywają koraliki metalowe. Zwykle są wykonane z miedzi, mosiądzu lub srebra. Dobrze sprawdzają się w tworzeniu męskich bransoletek. Szklane koraliki są bardziej kruche niż metalowe, ale ich zalatą jest szeroka gama kolorów, wzorów i szlifów. Mogą być przezroczyste lub nieprzezroczyste. Plastikowe koraliki mają często jaskrawe kolory i bardziej jednolity kształt niż inne rodzaje dodatków do biżuterii. Pasują zwłaszcza do bransoletek dla nastolatek albo w stylu lat 80’tych.

kamienie do biżuterii

Jak wybrać odpowiednie koraliki do swojego projektu?

Zastanawiasz się, jak dobrać koraliki lub kamienie do biżuterii, którą tworzysz? Dobrze wyposażony sklep z koralikami Warszawa https://kamieniolomy.pl/ będzie miał nie tylko szeroki wybór rozmiarów i kolorów, ale również staranne opisy, które pozwolą łatwo odnaleźć się w szerokim asortymencie. Warto szukać właśnie takich miejsc, by zaopatrzyć się w potrzebne materiały.