Coraz popularniejsze staje się samodzielne tworzenie biżuterii. Podstawowym elementem wykorzystywanym przez rękodzielników i amatorów są kamienie do biżuterii i koraliki do bransoletek. Dowiedz się, więcej, jakie są ich rodzaje i jak dobrać odpowiedni materiał do swojego projektu.
Rodzaje kamieni do biżuterii
Na rynku dostępne są różnorodne kamienie do biżuterii:
- najdroższe kamienie szlachetne, które wykorzystywane są głównie przez jubilerów,
- kamienie naturalne, półszlachetne, takie jak agat, onyks, opal, turmalin itd.,
- kamienie syntetyczne, wykonane z tworzywa sztucznego, kolorowe lub przezroczyste, np. cyrkonie.
Kamienie te występują w różnych kolorach i kształtach – szlifach.
Rodzaje koralików jubilerskich
Koraliki mogą być wykonane z różnych materiałów, oprócz tworzywa sztucznego wykorzystuje się metal, szkło, ceramikę, a nawet drewno. Mogą być również wykonane z połączenia dwóch lub więcej materiałów. Sklepy dzielą je zwykle ze względu na rozmiar, na koraliki do naszyjników, pierścionków i do bransoletek.
Koraliki do bransoletek są dostępne w różnych kolorach i kształtach, aby zaspokoić każdy gust i preferencje. Ostatnio popularność zdobywają koraliki metalowe. Zwykle są wykonane z miedzi, mosiądzu lub srebra. Dobrze sprawdzają się w tworzeniu męskich bransoletek. Szklane koraliki są bardziej kruche niż metalowe, ale ich zalatą jest szeroka gama kolorów, wzorów i szlifów. Mogą być przezroczyste lub nieprzezroczyste. Plastikowe koraliki mają często jaskrawe kolory i bardziej jednolity kształt niż inne rodzaje dodatków do biżuterii. Pasują zwłaszcza do bransoletek dla nastolatek albo w stylu lat 80’tych.
Jak wybrać odpowiednie koraliki do swojego projektu?
Zastanawiasz się, jak dobrać koraliki lub kamienie do biżuterii, którą tworzysz? Dobrze wyposażony sklep z koralikami Warszawa https://kamieniolomy.pl/ będzie miał nie tylko szeroki wybór rozmiarów i kolorów, ale również staranne opisy, które pozwolą łatwo odnaleźć się w szerokim asortymencie. Warto szukać właśnie takich miejsc, by zaopatrzyć się w potrzebne materiały.
Najnowsze komentarze