Serwis o modnej biżuterii

3 sposoby na czyszczenie srebra

Srebro jest znane ze swojego olśniewającego połysku i wytrzymałości, nic więc dziwnego, że obecnie jest jednym z najczęstszych metali stosowanych w biżuterii. Niestety srebro ma jedną wadę, a mianowicie pod wpływem powietrza ciemnieje. Aby tego uniknąć, srebro musi być regularnie czyszczone. Jednak czyszczenie srebra wymaga znacznych inwestycji pieniężnych. Na szczęście istnieją   sposoby na jego czyszczenie, które nie są znaczące w kosztach. Zatem czym wyczyścić srebro, aby oczyszczenie było w optymalnej cenie?

Czym wyczyścić srebro?

Domowych sposób na czyszczenie srebra jest kilka. Poniżej zostały zaprezentowane przykłady i co należy robić.

  1. Czyszczenie srebra za pomocą sody. W takiej sytuacji, aby wyczyścić srebro, należy sodę wymieszać z wodą w proporcjach, które umożliwią stworzenie gęstej pasty. Następnie taką pastę należy nałożyć na zanieczyszczone srebro, następnie pocierając miękką ściereczką. Warto wiedzieć, że takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku sztuców mających liczne wgłębienia.
  2. Czym wyczyścić srebro? Kolejną odpowiedzią na to pytanie może być użycie jednorazowych gazików, które są specjalnie przeznaczone do czyszczenia srebrnej biżuterii. Takie gaziki mają odkażające zastosowanie, dzięki czemu wykazują dużą skuteczność w walce z różnymi bakteriami.
  3. Na pytanie, jak wyczyścić srebro, może odpowiedzieć użycie uniwersalnych ściereczek, które są dostosowane do czyszczenia biżuterii. Należy pamiętać, że taką ściereczkę trzeba używać regularnie, aby srebrna biżuteria cały czas zachwycała swoim blaskiem. Więcej znajdziesz na https://mokait.com.pl/pl/blog/Jak-wyczyscic-srebro-domowe-sposoby-na-czysta-bizuterie/2.
sposoby na czyszczenie srebra

Jak uchronić srebro przed zabrudzeniami?

Wiedza, w jaki sposób można uchronić srebro przed wiecznymi zabrudzeniami, przyda się z pewnością przy zmniejszaniu kosztów jego czyszczenia. Tak naprawdę wystarczy jedynie postępować z poniższymi zasadami, a srebro przez długi czas będzie mogło zachować swój wygląd. Więc co robić, aby przez cały czas nie, zadawać sobie pytania, jak czyścić srebro?

  1. Zdjąć biżuterię przed każdym myciem,
  2. Ograniczenie kontaktu srebra z substancjami chemicznymi,
  3. Stosować perfumy przed założeniem srebrnej biżuterii,
  4. Zdjąć biżuterię przed każdym wysiłkiem, który może ją uszkodzić.