Serwis o modnej biżuterii

Koraliki ametyst – własna bransoletka pełna piękna i mocy!

Pierwsze próby samodzielnego robienia prostej bransoletki nie są skomplikowane i z pewnością dają dużo satysfakcji. Ozdoby przygotowane w domu wyróżniają się unikalnym wyglądem, który jest odzwierciedleniem indywidualnego wyczucia estetyki, gustu i wyznawanych wartości. Bogactwo barw kamieni szlachetnych sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli lubisz fioletowy kolor, minimalizm i urocze koraliki ametyst będzie idealny by stworzyć niepowtarzalną biżuterię!

Ametyst charakterystyka.

Ametyst to kamień półszlachetny, będący jedną z przezroczystych odmian kwarcu mlecznego. Barwa ametystu waha się od liliowego, do wyjątkowo głębokiego i ciemnego fioletu o czerwonych i niebieskich tonach. Zróżnicowane natężenie fioletowej barwy związane jest z zawartością żelaza. Ten kamień ozdobny jest dość twardy, co sprawia, że jego powierzchnia jest odporna na zarysowania. Dodatkowo trwałość materiału, umożliwia cięcie go na wiele różnych kształtów. Dzięki odporności na zniszczenie i ciekawym kształtom, koraliki ametyst świetnie wyglądają w dodatkach na specjalne okazje, jak i w codziennej biżuterii. 

Fioletowe cudo – właściwości magiczne.

Ametystowi przepisywane są liczne właściwości, dzięki którym zyskał miano „kamienna harmonii i relaksu”. Niektórzy wierzą, że wywiera pozytywny wpływ na zdrowie i dodaje sił w codziennych zmaganiach, ponieważ pomaga:

  • radzić sobie ze stresem, uwalniając od negatywnych myśli;
  • przywrócić równowagę, dodając cierpliwości i znosząc uczucie zmęczenia;
  • łagodzić konflikty;
  • walczyć z bezsennością;
  • niwelować bóle głowy i migreny.

Koraliki ametyst i pierwsza bransoletka.

Przygodę z produkcją biżuterii własnego projektu warto zacząć od koralików do robienia bransoletek lub wisiorków. Minimalistyczne ozdoby skomponowane z drobnych koralików i kamyczków są bardzo modne, uniwersalne i eleganckie. Do produkcji własnej, nieziemsko fioletowej bransoletki wystarczą koraliki ametyst z tego sklepu, nitka lub linka, zapięcie typu łapaczka, ogniwko-kółeczko i karabińczyk. Wystarczy zabezpieczyć koniec nitki łapaczką, nawlec koraliki według własnego wzoru, a następnie zamknąć drugą łapaczką uzupełnioną o kółeczko i karabińczyk. Bransoletkę można wzbogacić o ozdobne przekładki i zawieszki czy inne kamyczki. Takie ozdoby umożliwiają nawiązanie do swojego indywidualnego stylu i wyznawanych wartości.

ametyst koraliki

Koraliki ametyst – piękno i magia?

Samodzielnie wykonanie bransoletki z koralików ametystowych jest proste i przyjemne. Stworzenie niepowtarzalnej i wyjątkowej ozdoby, daje dużo radości, pozwalając dopasować biżuterie do swoich potrzeb. Nawet osoby, które podchodzą sceptycznie do magicznych właściwości ametystu, patrząc na bransoletkę, często mającą bardzo intymne przesłanie, odnajdą siłę i spokój w codziennym zgiełku.