Serwis o modnej biżuterii

Cz pierścionki zaręczynowe muszą być drogie?

Pierścionek zaręczynowy to niezbędny element każdych udanych zaręczyn. Pozwala nie tylko zrobić wrażenie na swojej wybrance, ale również jest bardzo ważnym symbolem, który przypomina o przyjęciu zaręczy. Wielu osobom wydaje się, że pierścionek taki musi być bardzo drogi? Czy tak faktycznie jest?

Różne projekty i różne możliwości

Dzisiaj w produkcji pierścionków zaręczynowych używa się nie tylko klasycznych metali, jak srebro, złoto i platyna, ale również sięga się po mniej oczywiste materiały. W użyciu są na przykład pallad, iryd, czy rod, które stosuje się jako domieszki do właściwego metalu, w celu zmienienia ich właściwości – na przykład barwy. Często sięga się również po metale mniej szlachetne, ale w jakiś sposób ciekawe. Popularny jest na przykład lekki i wytrzymały tytan. To samo dotyczy stosowanych w pierścionkach kamieni. Pierścionki zaręczynowe, które wykonano z użyciem skamieniałego drewna, odpowiednio spreparowanego antracytu, czy kryształów metali to coraz częściej wybierana propozycja.

Czy pierścionek koniecznie musi być drogi?

Cena pierścionka zależy w głównej mierze od użytego w produkcji materiału. Jeżeli zatem pragniemy zaoszczędzić warto zastanowić się niekoniecznie nad pierścionkami z najdroższych odmian złota i platyny, oraz upstrzonych diamentami, ale raczej nad mniej konwencjonalnymi rozwiązaniami. Warto wspomnieć również, że na cenę wpływa również wytwórca danego pierścionka. Często lokalni jubilerzy są w stanie wykonać prawdziwe dzieła sztuki, za mniejsze kwoty niż oferowane w największych salonach.