Serwis o modnej biżuterii

Dewocjonalia – pamiątka pierwszej Komunii Świętej

Pierwsza Komunia Święta jest dla wielu dzieci szczególnie ważnym dniem. To właśnie wtedy są one w centrum uwagi wszystkich zgromadzonych ludzi, a przemierzając korytarz Kościoła w eleganckim stroju mogą prawdziwie odczuć doniosłość tej uroczystości. Według panującej u nas tradycji, dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej otrzymują od zaproszonych gości prezenty. Jaki prezent będzie najbardziej odpowiedni dla dziecka przyjmującego Komunię po raz pierwszy?

Jaki prezent komunijny wybrać?

Wiele osób uważa, iż Pierwsza Komunia to okazja do obdarowania dziecka drogimi, wyszukanymi prezentami. Choć w tego typu prezentach nie ma w zasadzie nic złego, warto pamiętać, że ważne jest by dziecko otrzymało także przedmioty, które podkreślą religijny charakter uroczystości i będą przypominały o tym, jaka właściwie jest jej istota. Doskonałą pamiątką tego typu są różnego rodzaju dewocjonalia– najczęściej wybierane są medaliki oraz krzyżyki przeznaczone do noszenia na szyi.

Dewocjonalia – jak wybrać odpowiednie?

Najczęściej kupowane są zazwyczaj srebrne lub złote krzyżyki i medaliki, niekiedy dodatkowo zdobione grawerowaniem, kamieniami lub innymi rodzajami ozdób. Choć duże i bogato zdobione dewocjonalia mogą prezentować się wyjątkowo okazale, nie zawsze będą dobrze wyglądały na szyi dziecka – warto więc wybrać takie, które będą mogły być noszone przez dziecko na co dzień, niekiedy bowiem siła tkwi w prostocie.