Serwis o modnej biżuterii

Jaką biżuterię ślubną kupić?

Panna młoda koncentruje się przede wszystkim na poszukiwaniach odpowiedniej sukni ślubnej. Jednak to w dużej mierze od dodatków, a więc od biżuterii ślubnej zależy efekt końcowy całej stylizacji. Źle dobrana biżuteria ślubna może pannę młodą przytłoczyć lub przyćmić. Powinna ona przede wszystkim współgrać z suknią.

Najlepiej biżuterię jest dobierać do konkretnej sukni, a przynajmniej do jej fasonu. Bogato zdobiona suknia w postaci księżniczki dobrze komponuje się z delikatną biżuterią i odwrotnie. O biżuterię warto zapytać już w salonie sukien ślubnych. Tego wyjątkowego dnia można też założyć biżuterię, która jest w rodzinie od kilku pokoleń.

Wiele panien młodych zastanawia się nad wyborem srebra czy złota. Stara zasada mówi, że tych dwóch kruszców nie powinno się ze sobą mieszać. Jednak powoli się od niej dochodzi. Ważne jest to, aby zachować w tym umiar. Dobrze jest dobierać biżuterię do typu urody. Panie o jasnej cerze i ciemnych włosach dobrze wyglądają w srebrze i białym złocie, a blondynki w żółtym złocie.

Wcale nie trzeba się bać mocnej i oryginalnej biżuterii ślubnej, zwłaszcza jeśli sama suknia jest dość skromna i prosta. Można również postawić na biżuterię kolorową. Kolorowe kamienie szlachetne doskonale współgrają z bielą, oczywiście o ile suknia nie jest zbyt ozdobna.