Serwis o modnej biżuterii

Pierścionek ze szmaragdem na zaręczyny – znaczenie i symbolika

Zaręczyny są niezwykle wyjątkowym dniem dla każdej zakochanej w sobie pary. To pierwsze prawdziwe pokazanie chęci, iż chce się z kimś spędzić resztę swojego życia oraz bezsprzecznie zadeklarować miłość tej osobie. Każdy pragnie zapamiętać tę chwilę możliwie jak najlepiej, zaś jedną spośród metod na to będzie wybranie właściwego pierścionka. Niektórzy mężczyźni na zaręczyny wybierają pierścionek ze szmaragdem. Dlaczego tak się dzieje? Jaka jest jego symbolika i znaczenie? Na te i inne pytania związane z pierścionkami ze szmaragdami, postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Szmaragd – dlaczego warto go wybrać?

Szmaragd uważa się za kamień symbolizujący miłość, będzie zatem wręcz idealny na zaręczyny. Poza tym jego oryginalny zielony odcień trafia w gusta niemalże każdej przedstawicielki płci pięknej. Pierścionki zaręczynowe ze szmaragdami są eleganckie, tajemnicze, a co najistotniejsze – ich symbolika nawiązuje do istoty samych zaręczyn.

Szmaragd trafia nawet w najbardziej wygórowane gusta. Nie bez przyczyny był niegdyś ulubionym kamieniem Kleopatry, Królowej Egiptu, która słynęła ze swojej wspaniałej urody i otaczała się piękną biżuterią.

Co jeszcze symbolizują szmaragdy?

Niegdyś uważano, iż szmaragdy posiadają lecznicze właściwości. Tenże kamień szlachetny kojarzy się z:

  • pięknem,
    regeneracją,
    harmonią.

Szmaragdy symbolizują również szczęście i harmonię wewnętrzną, a także siłę i wzrost nie tylko pod względem fizycznym, ale także w sferze uczuciowej. Szmaragdy związane są z dobrobytem, którym z pewnością nie będzie gardziło żadne małżeństwo.

Srebro czy może złoto?

Chłodne odcienie zielonego, pasować będą zdecydowanie najlepiej do złota w kolorze żółtym. W połączeniu ze srebrem także nie wyglądają tak źle, jednakże przy tym także nie zachwycają. Złote pierścionki ze szmaragdami, stanowią kombinacje bardzo tajemniczego, a przy tym klasycznego piękna. Poza tym, złoto symbolizować może ponadczasowość i doskonałość, co przydaje się w każdym małżeństwie.